بیوفیدبک GSR چیست؟

 

حس گرهای آموزش پاسخهای برقی پوست(SC/GSR) : که فعالیت غدد عرقی و میزان تعریق پوست بدن را اندازه می‌گیرند و فرد را از اضطراب آگاه می‌کنند که به درمان بیماری‌های هیجانی کمک خواهد کرد.

بیوفیدبک GSR به فرد مضطرب این امکان را می دهد که پاسخهای فیزیولوژیکی خود را در مورد استرس مشاهده کرده و مدیریت کند در واقع به فرد آموزش داده می شود که چگونه به درستی اضطراب خود را کنترل کند و این یکی از راه هایی است که او می تواند بدون استفاده از داروها نحوه مدیریت و کنترل آن را بیاموزد. و همچنین برای تمرین آرامش و حساسیت‌زدایی استفاده شده است.
کاربردهای دیگر درمان بیوفیدبک:
ریلکسیشن

عرق بیش از حد (هایپرهیدروز) و مشکلات پوستی مرتبط با آن

سردردهای تنشی و میگرنی

فشارخون بالا

تیک های عصبی و حرکتی

ضعف عضلانی ناشی از ضربه

سندروم روده های تحریک پذیر

ترک اعتیاد و کاهش ولع فرد و کنترل وسوسه ها

بیوفیدبک چیست؟
بيوفيدبك روش درماني است كه با به‌كارگيري ابزارهاي الكترونيكي اطلاعاتي را در مورد اعصاب و عضلات و فعاليت خودمختار بدن اندازه‌گيري و پردازش مي‌كند و در قالب فيدبك صوتي و ديداري به بيمار و درمانگرش نشان مي‌دهد. و به بيماران كمك مي‌كند تا به آگاهي بيشتري از اعمال خودمختار بدن دست يابند و كنترل ارادي را بر آن ها افزايش دهند. بیوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران، در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سر درد موثر واقع شود.

✅برای هماهنگی و رزرو وقت از طریق شماره تلفن زیر اقدام نمایید.
☎️ ۰۲۱۲۲۵۲۸۴۷۳ ☎️

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نوروفیدبک برای درمان چه اختلالاتی کاربرد دارد؟

بيش‌فعالي/كمبود توجه (AD/HD):  بيش از هر زمان ديگري، براي درمان AD/HD از نوروفيدبك استفاده شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *