کارگاه ها

دوره آموزش اصلاح و مدیریت رفتار(فرزند پروری)

دوره آموزش اصلاح و مدیریت رفتارچیست؟

 یک برنامه گروهی است که برای کمک به خانواده هایی طراحی شده  که  مشکلاتی را در زمینه برقراری  انظباط و کنترل رفتارهای فرزندان شان تجربه می کنند. ما معتقدیم که  والدین با کمی آموزش و راهنمایی بهترین کارشناس فرزند خود هستند و می توانند بهترین شیوه تربیتی را بیابند و به کارگیرند. اولین هدف این دوره  کمک به والدین جهت شناخت دقیق ویژگیهای کودک شان ،  مشکلات او و سبک های  فرزند پروری خود  می باشد. در واقع وقتی شما  با جزئیات  کامل این مسائل را بدانید نیمی از مسیر را  پیموده اید.  بعد نوبت به  فراگیری  ابزارها و فنونی می رسد که  شما به کمک آنها  می آموزید  چگونه به شکلی موثر  رفتارهای کودک خود را کنترل کنید .  یعنی رفتارهای خوب را در او ایجاد یا تقویت کنید  و رفتارهای منقی را کاهش دهید یا خاموش نمایید. همچنین در طی این دوره تلاش می کنیم  باورها و انتظارات منطقی تری را به شما معرفی کنیم تا از طریق تغییر برخی افکار و باورها  به آرامش بیشتری  دست یابید و  بیاموزید از خودتان و  کودک تان چه انتظاراتی داشته باشید. همچنین در این دوه مشکلات و تنش های  والدین بررسی می شود و تلاش می کنیم به شما کمک کنیم  بیشتر از خودتان مراقبت کنید  تا تبوانید در محیطی آرام و شاد  علاوه بر تربیت صحیح  و موثر فرزندتان به نیازهای خود نیز بپردازید .

کارگاه هنر درمانی

هنر درماني، تکنيک‌هاي روان درماني را با فرايندهاي خلاقانه در هم مي‌آميزد تا سلامت رواني و بهزيستي را بهبود بخشد. انجمن هنر درماني آمريکا، هنر درماني را چنين تعريف مي‌کند: «يک حرفه مربوط به سلامت رواني که از فرايندهاي خلاقانه هنري استفاده مي‌کند تا سلامت و بهزيستي جسمي، رواني و هيجاني افراد را در همه رده‌های سني، بهبود و ارتقاء بخشد. هنردرماني بر پايه اين اعتقاد قرار دارد که فرايند خلاقانه در خود بيانگري هنري، به مردم در حل تعارضات و مشکلات، تقويت مهارت‌هاي ارتباطي، تنظيم رفتار، کاهش استرس، افزايش حرمت نفس و خودآگاهي، و به دست آوردن بينش بهتر و بيشتر کمک مي‌کند.»

کارگاه روان شناسی چاقی

خدمات درمان چاقی با روش شناخت رفتار درمانی CBT به طور اختصاصی توسط متخصصین شناخت درمانی و هیپنوتراپیست دارای گواهینامه از انجمن هیپنوتیزم بالینی، نوروتراپیست و متخصص تغذیه در مرکز سایدا انجام می شود. کلاس های گروه درمانی چاقی زیر نظر سرکار خانم فرشته علیدادی تحت برنامه های جودیت بک  در مرکز سایدا در حال برگزاری می باشد، در این جلسات روی حس بیزاری از پرخوری، حس ولع چاقی و علت های پرخوری های عصبی و روانشناختی و نحوه درمان آن کار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *