پاریاد

پاریاد مجموعه‌ای از تمرینات حرکتی است که بوسیله ابزاری ساده اما کاملا تخصصی اجرا می‌شوند و شامل یک روش مبتنی بر اصول تعادل درمانی و یکپارچه‌سازی حسی می‌باشد که در قالب یک پکیج با هدف ارتقاء مهارت‌های یادگیری و هماهنگی دو نیمکره مغز و توانمندی‌های مغزی در کودکان و بزرگسالان ارائه می‌گردند.

تمرينات بدني پارياد (پكيج ويژه يادگيري پارند) شامل تركيبي از تمرينات ذهني و جسمي است كه پايه هاي هوش و يادگيري را در افراد مختلف، بهويژه كودكان و نوجوانان 5 تا 12 ساله پايه ريزي ميكند.

تمرينات پارياد به گونه اي طراحي شده اند كه براي انجام صحيح آنها (به ويژه با پيشرفته تر شدن تمرينات)، فرد بايد ياد بگيرد چگونه با هر بار تمرين و بازخوردي كه از نتيجه حركت خود ميگيرد، حركت بعدي را تنظيم، برنامه ريزي و اجرا كند و اين همان يادگيري است.

تمام تمرینات روی تخته تعادلی انجام می‌شوند و فرد باید بطرز صحیح که آموزش داده می‌شود درست در مرکز تخته بایستد و تمرینات را مطابق راهنما در هر نوبت انجام دهد.

تخته تعادلی دارای دو غلتانک در زیر است که روی آن تاب می‌خورد. زاویه قرار گرفتن این غلتانک‌ها نسبت به محور حرکت بدن قابل تغییر است لذا می‌توان محور تاب خوردن را تغییر داد و حفظ تعادل را سخت‌تر کرد.

برای افرادی که تمرینات را کامل انجام داده‌اند و می‌خواهند توانمندی‌های مغزی خود را بیشتر افزایش دهند و نیز در مورد ورزشکاران، می‌توان با سخت‌تر کردن تخته تعادلی، تمرینات را سخت‌تر و مغز را بیشتر به چالش کشید.

هدف از اين برنامه، تقويت فرايندهاي پيشرو مغزي است كه حاصل آن شكوفايي مهارتهاي يادگيري سطوح بالاتر خواهد بود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

۱۱ گام ارزشمند برای ساختن عزت نفس خود

🌱گام اول : دست از مقایسه خود با دیگران بردارید. 🌱گام دوم : دست از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *