نابارورى با گروه خونى زنان مرتبط است

نابارورى با گروه خونى زنان مرتبط است

به گزارش خبرگزارى فرانسه، مطالعات پژوهشگران دانشگاه ييل نشان مى دهد اين يافته در مورد زنانى صدق مى کند که در خطر کاهش توانايى زودهنگام تخمدان قرار دارند و حاکى از آن است که احتمالا مساله اى در ترکيب مولکولى گروه خونى O وجود دارد که زنانى که مستعد کاهش توانايى زودهنگام تخمدان هستند در معرض نابارورى قرار مى دهد.
اغلب زنان در اواخر دهه سوم و اوايل دهه چهارم زندگى خود شاهد کاهش توانايى تخمدان مى شوند که اغلب در اين دوره هورمون FSH در آنها افزايش مى يابد.
هر ماه در زمان تخمک گذارى اين هورمون در بدن زنان افزايش مى يابد و دستور آزاد سازى تخمک ها را به تخgenes_heart_diseaseمدان مى دهد.

زمانى که تخمک آزاد مى شود ميزان هورمون FSH کاهش مى يابد اما اگر تخمکى آزاد نشود ميزان اين هورمون همچنان بالا باقى مى ماند، احتمالا تلاش مى کند تا تخمدان را به اين آزاد سازى تخمک تحريک کند.
هورمون FSH در زنانى که دچار کاهش توانايى تخمدان مى شوند زياد مى شود، اين امر در زنان چهل ساله و همچنين زنان جوانى که ذخيره تخمدانشان کاهش يافته است نيز مشاهده مى شود.
‘لونبا پال’ مجرى اين تحقيقات گفت: افرادى که گروه خونى آنها O است نبايد به خود نگرانى راه دهند. چرا که داشتن اين گروه خونى عامل نابارورى نيست.
در اين تحقيق فقط زنانى که در حال درمان نابارورى بودند مورد بررسى قرار گرفتند از اين رو يافته هاى اين مطالعه در مورد تمامى زنان صدق نمى کند.
پال مى گويد افزايش ميزان هورمون FSH در يک زن جوان و بارور مى تواند نشانه هشدار براى مشکلات بارورى در آينده براى وى باشد.
به گفته وى انجام يک ارزيابى کامل بارورى ،مصرف رژيم غذايى سالم و متعادل، ورزش منظم و حفظ وزن مناسب همگى از عواملى هستند که بر بارورى اثر مى گذارند.
تحقيقات اخير همچنين حاکى از آن است که استفاده روزانه از نخ دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک مى تواند به باردارى موفق زنان کمک کند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پکیج های ویژه (قبل ، حین و پس از بارداری )

مرکز تخصصی ارتقاء سلامت سایدا  با همکاری مرکز ژنتیک رویانا برای اولین باردر ایران برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *